Olympia’60 1 is er zaterdag niet in geslaagd om aansluiting te vinden bij de top van de ranglijst. In de uitwedstrijd tegen SSC’55 gingen de mannen van trainer Nick van Vugt met 1-0 onderuit. Een doelpunt uit een corner bleek uiteindelijk beslissend. Ondanks een sterke eerste helft, kwam Olympia deze tegenslag niet meer te boven.
Na het goede optreden tegen UVV kon Olympia zaterdagmiddag op sportpark Van Wijlen weer rekenen op een vrijwel fitte selectie. Espen Voskuil en Mike van der Weert waren hersteld van hun blessures en konden starten of invallen. Alleen Merlijn Biemans en Ryan de Man waren nog niet inzetbaar.
SSC’55 begon fel aan de wedstrijd en had in de openingsfase het overwicht. Al in de vierde minuut werd het gevaarlijk uit een corner, maar er werd niet gescoord. De thuisploeg zocht nadrukkelijk naar een vroege voorsprong. Maar na tien minuten kwam Olympia beter in het spel. De intensiteit ging omhoog en er werd goed druk gezet op de helft van SSC, waardoor er regelmatig balverlies werd afgedwongen. Middenvelders Stefan van Dongen, Jannik van de Pas en Sven de Jong blonken hierin uit. Dankzij hun intercepties kon Olympia meerdere keren gevaarlijk worden.
Drie grote kansen
Na 25 minuten was er een uitgelezen kans op de openingstreffer. Espen Voskuil legde een vrije trap perfect op het hoofd van Nick van Wanrooij, die de bal net naast zag gaan. Drie minuten later kreeg diezelfde Van Wanrooij een honderd procent kans na sterk druk zetten, maar ook deze poging ging naast het doel. Even later was het opnieuw Espen die met een scherpe voorzet Rick Verbunt bereikte, die net niet bij de bal kon. Olympia kreeg zo drie grote kansen in korte tijd, maar wist het verschil niet te maken.
Doelpunt uit een corner
SSC kwam kort daarna opnieuw gevaarlijk voor het doel via een corner. Dit keer viel de bal goed en kon een SSC-speler vrij binnenkoppen, nog voordat keeper Freek kon ingrijpen: 1-0 voor de thuisploeg. In de rust was de conclusie duidelijk: Olympia had goed gevoetbald, maar miste meedogenloosheid op cruciale momenten. Zowel voor het vijandige doel als in het eigen strafschopgebied moet het scherper en feller.
Tempo uit de wedstrijd
Na de pauze kwam Mike van der Weert in het veld voor Espen Voskuil. Olympia begon met dezelfde intenties aan de tweede helft, maar kwam er moeilijker doorheen. De opbouw verliep stroever en beide ploegen leden veel balverlies. SSC haalde het tempo bewust uit de wedstrijd en slaagde er goed in om Olympia uit het ritme te halen.
De thuisploeg kreeg zelfs nog een aantal grote kansen op 2-0. In de 83e minuut moest Freek zich strekken om een schot van dichtbij onschadelijk te maken – een cruciale redding die Olympia in de race hield.
Slotoffensief
Olympia zette in de slotfase nog aan voor een slotoffensief. Sam Melsen kwam erbij in de spits naast invaller Joep Mols. Laatstgenoemde kreeg een enorme kans: hij kon vrij door op de keeper en probeerde de bal over hem heen te wippen. De poging ging over de doelman, maar helaas ook over het doel. Ook invaller Thieu van der Bruggen kreeg nog een mogelijkheid, maar ook zijn poging leverde geen gelijkmaker op.
De tweede helft was rommelig en weinig aantrekkelijk. De bal was naar schatting slechts twintig minuten echt in het spel. Door opstootjes, blessurebehandelingen en wat tijdrekken werd het spel continu onderbroken. SSC speelde het slim uit en hield de voorsprong vast. Na ruim tien minuten blessuretijd was de vreugde groot bij de thuisploeg, terwijl de Olympianen teleurgesteld afdropen. Op basis van de eerste helft had Olympia zeker een punt verdiend, misschien zelfs meer. Maar wie na rust te weinig brengt, blijft met lege handen achter.
De knop moet om
De teleurstelling van zaterdag moet snel plaatsmaken voor nieuwe motivatie, want komende zaterdag wacht een cruciale thuiswedstrijd tegen DVVC op sportpark Crispijn. De buurman is de laatste weken in vorm en nadert Olympia op de ranglijst. Een overwinning is noodzakelijk om uitzicht te houden op een plek in de top 4. Olympia zal weer het niveau van de eerste helft tegen SSC moeten halen, maar dan met meer overtuiging in de zestienmeter – zowel aanvallend als verdedigend. Dan is het zeker mogelijk om drie punten op het Crispijn te houden en met vertrouwen de slotfase van het seizoen in te gaan.