Olympia’60 maakt zich op voor grootste wedstrijd in tien jaar
Op dinsdag 5 augustus stond de selectie van Olympia’60 onder leiding van trainer Nick van Vugt voor het eerst op het trainingsveld. Daar begon de voorbereiding op een seizoen waarvan niemand op dat moment wist waar het zou eindigen.
In de 311 dagen die volgden, speelde Olympia 35 wedstrijden. Wedstrijden vol vreugde en teleurstelling, prachtige doelpunten en gemiste kansen, overwinningen en nederlagen, gele én rode kaarten.
Nu staan spelers en staf aan de vooravond van misschien wel de belangrijkste wedstrijd in de afgelopen tien jaar. Op het Abalco Sportpark van vv Almkerk wordt zaterdag om 15.00 uur afgetrapt tegen vv Lekvogels uit Lexmond.
Welkom bij de finale van de nacompetitie.
Tegenstander uit de vierde klasse
Lekvogels kwam afgelopen seizoen uit in de vierde klasse, samen met onder meer de oude bekenden BZC’14 en SVS’65. De ploeg eindigde als elfde en daarmee voorlaatste. Lekvogels maakte de minste doelpunten van de competitie en kreeg de meeste treffers tegen. De achterstand op hekkensluiter BZC’14 bedroeg twee punten, waardoor rechtstreekse degradatie ternauwernood werd voorkomen.
Voor Lekvogels staat zaterdag handhaving op het spel. De ploeg bereikte de finale na een ware thriller tegen SCO. De Oosterhouters leken met een 2-1 voorsprong en nog slechts enkele minuten op de klok op weg naar de overwinning, maar Lekvogels kwam laat langszij. Rond de 120e minuut viel vervolgens ook nog de 2-3. Daardoor degradeerde SCO en kreeg Lekvogels de kans om zich in de vierde klasse te handhaven.
Olympia overtuigend naar de finale
De halve finale van Olympia verliep heel anders. Op sportpark De Biezen werd NOAD’32 met 2-0 verslagen. Geert Jacobs nam zijn ploeg daarbij bij de hand. Hij gaf de assist op de openingstreffer van Nick Smans en maakte later zelf het tweede doelpunt. Daarmee stelde Olympia overtuigend een plaats in de finale veilig.
Arbitrage
De wedstrijd staat zaterdag onder leiding van scheidsrechter Schreijer. Olympia kwam hem dit seizoen al twee keer tegen. Hij floot zowel de bekerwedstrijd uit bij BZC’14 als de uitwedstrijd tegen BES/de Valk in Valkenswaard.
De assistent-scheidsrechters zijn Oosterbaan en Houwers.
Zaterdag 15.00 in Almkerk, zorg dat je erbij bent.
